O Szkole

Parę słów o nas...

Positive English Academy, to Centrum Językowo-Edukacyjne dla dzieci i młodzieży skupiające swoje działania na terenie gminy Serock. 

Naszym najważniejszym celem i misją jednocześnie jest efektywne nauczanie dzieci i młodzieży języków obcych w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Dbamy o komfort psychiczny uczących się, rozwijamy na zajęciach umiejętności społeczne naszych kursantów, dbamy o wspólne cele i wartości grupy. Lubimy rozmawiać i mieć pewność, że kursanci czują się u nas dobrze. Nauczamy specjalnie wybranymi metodami i wybieramy programy ciekawe, rozwijające i kształtujące świadomą postawę młodego człowieka.  

Zajęcia językowe i warsztaty prowadzimy w Serocku ul. Pułtuska 16 (naprzeciwko Netto i Pepco)

Zespół Positive English Academy

Nazywam się Anna Chojnacka i bardzo cieszę się, że trafiliście do Positive English Academy  – miejsca założonego ze szczerej pasji do uczenia się i nauczania języków obcych.
Do Serocka przeprowadziłam się w 2015 roku. Wcześniej uczyłam języków obcych w Białołęckim Gimnazjum Nr 123, a obecnej Szkole Podstawowej. Trafiłam tam przez przypadek, a może przez zrządzenie losu? Przed moją przygodą z nauczaniem byłam handlowcem w firmie, która zajmowała się współpracą z Niemcami w zakresie narzędzi i obrabiarek CNC. Ta praca była typową pracą biurową w cudownym zespole inspirujących ludzi. Pracowałam tam już rok i przyszedł czas negocjowania podwyżki. Udało nam się z moim szefem dojść do porozumienia i moją wynegocjowaną pensję można było uznać za bardzo zadowalającą. Powinnam była się cieszyć, bo naprawdę moja ówczesna praca było niezwykle rozwojowa i przyjazne, szef był wspaniały, pracowałam z Sylwią, cudowną i mądrą osobą. Firma brała udział w wyjazdach i targach – zawsze coś się działo. Właśnie kończyłam studia magisterskie, kiedy zadzwoniła do mnie Pani nauczyciel z białołęckiego Gimnazjum, gdzie kilka miesięcy wcześniej odbyłam praktyki. Pani Jola spytała mnie, czy nie chciałabym przyjść do pracy do gimnazjum, jako nauczyciel niemieckiego. Wbrew zdrowemu zdrowemu rozsądkowi serce mi mocniej zabiło i zanim skończyłyśmy rozmowę już wiedziałam, że to jest to. Złożyłam wypowiedzenie w firmie handlowej – zaraz po przedłużeniu umowy – i zaczęłam moją nową niezwykłą przygodę. Dojazdy były dłuższe, pensja conajmniej dwa razy mniejsza, a pracy “do zrobienia i przygotowania” dwa razy więcej. 

Byłam przeszczęśliwa. 

To było to. 

W międzyczasie skończyłam socjologię komunikacji społecznej, lingwistykę stosowaną (niemiecki i angielski), a następnie germanistykę. Nie zliczę już chyba ilości kursów, szkoleń i warsztatów dotyczących nauczania i uczenia się, w których brałam i do dziś biorę udział. Wolę też nie podliczać kosztów mojego kształcenia. Wszystkie te warsztaty i szkolenia, oprócz praktycznej wiedzy, dały mi również coś bardzo istotnego – a mianowicie możliwość dyskusji z wieloma niezwykłymi osobowościami polskiej edukacji i jestem pod ogromnym wrażeniem pasji i zaangażowania z jakim nauczyciele w całej Polsce wykonują swój zawód. Podzielam z nimi wiarę, że każdym przedmiotem da się “zarazić” ucznia przez odpowiednie podejście: szacunek, wiarę w możliwości naszych uczniów, życzliwość i gotowość do wspierania w dążeniach do realizacji ich celów.

W 2015 roku nadszedł kolejny przełomowy moment, kiedy to przeprowadziliśmy się z rodziną do Serocka. Wtedy też na swojej drodze spotkałam Ewę z zespołu Edu Bears, która postanowiła mi opowiedzieć historię o Misiu Teddy Eddie 😉 

W 2017 roku w Serocku zaczęła się moja przygoda z nauczaniem dzieci języka angielskiego metodą Teddy Eddie. Uczyłam wtedy w Szkołach Podstawowych w wynajmowanych salach. Grupki były 3, niepełne. Byłam – i nadal jestem – absolutnie oczarowana całą tą metodą. Pomysłami na szalone gry, rewelacyjne ćwiczenia, rozplanowaniem materiału i całą otoczką kursu -począwszy od samego misia Teddy Eddie przez wsparcie dla lektorów i na narzędziach dla właścicieli szkół językowych kończąc. Dlatego też postanowiłam, że to właśnie ta metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci 2-7 lat zostanie fundamentem mojej Szkoły Językowej, a wkrótce czymś jeszcze bogatszym i jeszcze bardziej rozwojowym – moim Centrum Językowo-Edukacyjnym Positive. Właśnie na tym pozytywnym i mądrym fundamencie będę wspierać i rozwijać językowo dzieci z Serocka i okolic dając im możliwość wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie. Bo nauka języka powinna być przyjemnością, nową pasją i czymś, co sprawia dzieciom radość, dzięki czemu nabierają pewności siebie. Całe życie nauka angielskiego sprawiała mi ogromną przyjemność i te same niezwykłe emocje i podejście przekazuję moim kursantom. Cieszę się, że dzięki Teddy Eddie mam jeszcze więcej pomysłów jak robić to w sposób jeszcze bardziej efektywny, pomysłowy i ciekawy. 

W Positive English Academy realizuję swoje marzenia – rozwijam innych i siebie.

Bo wiedza i pasja, to taka rzecz, która się mnoży, kiedy się nią dzielisz 🙂