O Szkole

Parę słów o nas...

Positive English Academy, to Centrum Językowo-Edukacyjne dla dzieci i młodzieży skupiające swoje działania na terenie gminy Serock. 

Naszym najważniejszym celem i misją jednocześnie jest efektywne nauczanie dzieci i młodzieży języków obcych w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Dbamy o komfort psychiczny uczących się, rozwijamy na zajęciach umiejętności społeczne naszych kursantów, dbamy o wspólne cele i wartości grupy. Lubimy rozmawiać i mieć pewność, że kursanci czują się u nas dobrze. Nauczamy specjalnie wybranymi metodami i wybieramy programy ciekawe, rozwijające i kształtujące świadomą postawę młodego człowieka.  

Zajęcia językowe i warsztaty prowadzimy w Jadwisinie ul. Szkolna 5. Niedaleko szkoły podstawowej.

Zespół Positive English Academy

Nazywam się Anna Chojnacka i bardzo cieszę się, że trafiliście do Positive English Academy  – miejsca założonego ze szczerej pasji do uczenia się i nauczania języków obcych.
Do Serocka przeprowadziłam się w 2015 roku. Wcześniej uczyłam języków obcych w Białołęckim Gimnazjum Nr 123, a obecnej Szkole Podstawowej. Trafiłam tam przez przypadek, a może przez zrządzenie losu? Przed moją przygodą z nauczaniem byłam handlowcem w firmie, która zajmowała się współpracą z Niemcami w zakresie narzędzi i obrabiarek CNC. Ta praca była typową pracą biurową w cudownym zespole inspirujących ludzi. Pracowałam tam już rok i przyszedł czas negocjowania podwyżki. Udało nam się z moim szefem dojść do porozumienia i moją wynegocjowaną pensję można było uznać za bardzo zadowalającą. Powinnam była się cieszyć, bo naprawdę moja ówczesna praca było niezwykle rozwojowa i przyjazne, szef był wspaniały, pracowałam z Sylwią, cudowną i mądrą osobą. Firma brała udział w wyjazdach i targach – zawsze coś się działo. Właśnie kończyłam studia magisterskie, kiedy zadzwoniła do mnie Pani nauczyciel z białołęckiego Gimnazjum, gdzie kilka miesięcy wcześniej odbyłam praktyki. Pani Jola spytała mnie, czy nie chciałabym przyjść do pracy do gimnazjum, jako nauczyciel niemieckiego. Wbrew zdrowemu rozsądkowi serce mi mocniej zabiło i zanim skończyłyśmy tę rozmowę, już wiedziałam, że to jest to. Złożyłam wypowiedzenie w mojej firmie-zaraz po przedłużeniu umowy-i zaczęłam moją nową niezwykłą przygodę. Dojazdy były dłuższe, pensja co najmniej dwa razy mniejsza, a pracy “do zrobienia i przygotowania” dwa razy więcej. 

Byłam przeszczęśliwa. 

To było to. 

W międzyczasie skończyłam socjologię komunikacji społecznej, lingwistykę stosowaną (niemiecki i angielski), a następnie germanistykę. Nie zliczę już chyba ilości kursów, szkoleń i warsztatów dotyczących nauczania i uczenia się, w których brałam i do dziś biorę udział. Wszystkie te warsztaty i szkolenia, oprócz praktycznej wiedzy, dały mi również coś bardzo istotnego – a mianowicie możliwość dyskusji z wieloma niezwykłymi osobowościami polskiej edukacji i jestem pod ogromnym wrażeniem pasji i zaangażowania, z jakim nauczyciele w całej Polsce wykonują swój zawód. Podzielam z nimi wiarę, że każdym przedmiotem da się “zarazić” ucznia przez odpowiednie podejście: szacunek, wiarę w możliwości naszych uczniów, życzliwość i gotowość do wspierania w dążeniach do realizacji ich celów.

W 2015 roku nadszedł kolejny przełomowy moment, kiedy to przeprowadziliśmy się z rodziną do Serocka. Wtedy też na swojej drodze spotkałam Ewę z zespołu Edu Bears, która postanowiła mi opowiedzieć historię o Misiu Teddy Eddie 😉 

W 2017 roku w Serocku zaczęła się moja przygoda z nauczaniem dzieci języka angielskiego metodą Teddy Eddie. Uczyłam wtedy w Szkołach Podstawowych w wynajmowanych salach. Grupki były 3, niepełne. Byłam – i nadal jestem – absolutnie oczarowana tą metodą. Pomysłami na szalone gry, rewelacyjne ćwiczenia, rozplanowaniem materiału i całą otoczką kursu -począwszy od samego misia Teddy Eddie przez wsparcie dla lektorów i na narzędziach dla właścicieli szkół językowych kończąc. Dlatego też postanowiłam, że to właśnie ta metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci 2-7 lat zostanie fundamentem mojej Szkoły Językowej, a wkrótce czymś jeszcze bogatszym i jeszcze bardziej rozwojowym – moim Centrum Językowo-Edukacyjnym Positive. Właśnie na tym pozytywnym i mądrym fundamencie będę wspierać i rozwijać językowo dzieci z gminy Serock umożliwiając im udział w niezwykłej przygodzie. Bo nauka języka powinna być przyjemnością, nową pasją i czymś, co sprawia dzieciom radość, dzięki czemu nabierają pewności siebie. Całe życie nauka angielskiego sprawiała mi ogromną przyjemność i te same niezwykłe emocje i podejście przekazuję moim kursantom. Cieszę się, że dzięki Teddy Eddie mam jeszcze więcej pomysłów jak robić to w sposób jeszcze bardziej efektywny, pomysłowy i ciekawy. 

W Positive English Academy stawiamy na rozwój – wiedza i pasja, to taka rzecz, która się mnoży, kiedy się nią dzielisz 🙂